Fantom Coin Fiyatı, Geleceği, Yorumları, Grafik 2022

fantom coin fiyati gelecegi

Fantom(FTM) DAG tabanlı akıllı sözleşme platformu olup temel amacı halka açık olarak dağıtılan defter teknolojilerinin ölçeklenme sorununa çözüm getirmektir. Platform bu bağlamda mevcut DAG protokolünün gelişmiş sürümünü kullanarak geleneksel blok defter tabanlı depolama alt yapısından ayrışmayı planlar. Lachesis protokolünü kullanarak DAG tabanlı sistemde akıllı sözleşmelerin etkinleştirilmesi amaçlanır. Fantom coin’in vizyonu “DAG teknolojisini kullanarak dünyada ki tüm işlem organları arasında uyumluluğu sağlamaktır. Gerçek zamanlı veri paylaşımı, işlemlere izin veren yüksek güvenilirliğe sahip olan yeni alt yapı oluşturmaktadır. Olay bloklarının topografik sıralamalarını elde etmek amacıyla Lamport zaman damgası kullanır.

Fantom Coin Fiyatı 2022

Ani yükselişleri ile dikkatleri üzerine çeken Fantom coin tüm zamanların en düşük değerini 13 mart 2020 günü 0.02707 değerinde görmüş olup, tüm zamanların en yüksek değerini ise 28 Ekim 2021 günü 48.26 değerinde görmüştür. Son 4 aylık Fantom coin fiyat değişimleri ise şu şekildedir:

Ekim 2021: %137,70

Kasım 2021: %-25,42

Aralık 2021: %5,35

Ocak 2022: %-9,31

Fantom Coin Geleceği 2022 – 2023

Gelecek zamanlarda destekçi sayılarının artması, yapılacak anlaşmalar doğrultusunda Fantom coin değerleneceğe benzemektedir. Fantom coin’in gelecekte işlem ücretlerini ödemek, zincir içi yönetişim tekliflerine oy vermek amacıyla, doğrulayıcı düğümle stake yapmak amaçlarıyla kullanılması beklenmektedir.

Fantom Coin Yorum

FTM coin yorumları coin borsalarına göre şekillenmektedir. Yatırımcılar BTC’ye bağlı olarak çıkışlar ve inişlerin meydana geldiğini bilmektedir. Fantom coin yatırımcıları uzun vadede sonuç alınacağını bilmektedir. Yaklaşık 2 senelik bir bekleyiş ardından yaklaşık olarak 1 dolar seviyesinin görüleceği beklenmekte olup kesin bir durum değildir. Gelecek dönemde alınacak değerler not olarak bilinmektedir. 

Fantom Coin Nasıl Alınır?

Fantom coin Mandala borsası, FTX kripto para borsası, Binance, DigiFinex, OKX, KuCoin, Huobi Global, Bybit, Gemini, Gate io, Binance.US, Bitfinex, Bitstamp, Coinone, LBank, Poloniex, Phemex, SushiSwap, WazirX, Indodax,  Tokocrypto, MEXC, BitMart, XT.COM, Binance DEX, Mandala Exchange, Cryoto.com Exchange, AscendEX(Bitmax) gibi dünyaca ünlü borsalarda işlem görmektedir. BEP2, ERC-20, Fantom’un kendisinin OPERA tokenlerinin hepsinin piyasada olmasıyla Fantom coin pek çok protokolde yer almaktadır.

Fantom Coin Nedir?

Fantom coin doğrudan kendisinin tasarladığı algoritma üzerinden işlem görmekte olan kripto para birimidir. Merkeziyetsiz para birimi Fantom sisteminde döngüsel olmayan sözleşme özelliği bulunur. Fantom ağ katılımcıları arasından liderlik özelliğini kaldırmakta olup, düşük maliyetle saldırı riskinden uzaklaşmaktadır. FTM token varlıklarını kullanan işlemleri korumak amacıyla kullanıcılara teşvik özelliği staking ile meydana gelmektedir. Üretilen konsensüs algoritması tarafından yerel coin FTN’dir. Maksimum arzı 3.175.000.000 FTM, Toplam arzı 2.545.006.273 FTM olup Fantom coin kullanıcılarına şu olanakları sağlar:

  • 2 saniye gibi yüksek bir hıza sahip olarak işlem yapma,
  • Yüksek ölçeklenebilirliğe sahip olması,
  • Alışılmış dışında kişisel sistemi olması,
  • Güvenli standartları yüksek olması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok