Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Gezgin Filmi

image 1

Hiçbir şey beni gezmek alı koyamaz diyordum ancak corona bizlere dur dedi. Bu durmaya karşı sizler için Mutlaka izlenmesi gereken 10 gezgin filmi derledik. Filmlerin sıralaması rastgele yapılmıştır ama bana göre en iyisi ” Motosiklet Günlüğü ” mutlaka izlemeniz gereken 10 gezgin filmi işte karşınızda.

Mutlaka izlenmesi gereken 5 gezgin filmleri ile karantina günlerinizde oturduğunuz yerden gezmeye devam edin.

Hiçbir şey beni gezmek alı koyamaz diyordum ancak corona bizlere dur dedi. Bu durmaya karşı sizler için Mutlaka izlenmesi gereken 5 gezgin filmi derledik. Filmlerin sıralaması rastgele yapılmıştır ama bana göre en iyisi ” Motosiklet Günlüğü ” mutlaka izlemeniz gereken 5 gezgin filmi işte karşınızda.

1-) MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ (2004)

Bu hayranlık uyandıran film, ikonik bir Latin Amerika devrimcisi haline gelmeden bir zaman önce Che Guevara’nın anılarına dayanıyor. Guevara (Gael Bernal) ve arkadaşı Alberto “Mial” Granado (Guevara’nın gerçek hayattaki ikinci kuzeni Rodrigo De la Serna) bir motosiklete binip 8 ay ve 14.000 kilometreden fazla yol yaparak Güney Amerika’ya gidiyor.

Motorsiklet Günlüğü
IMDb Puanı 7.8

Motor günlükleri fragmanına buradan ulaşabilirsiniz
Gezi, Guevara’nın inanılmaz hayatının geri kalanına ilham kaynağı oldu. Film, size bu güzel kıta hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için ilham verecek.

2) 180° SOUTH (2010)

180 Derece Güney, bir grup arkadaş, sörf tahtalarını ve tırmanma ekipmanlarını, Güney Amerika kıyılarında bırakıyor, sanayileşmeye ve doğal dünyanın yok edilmesine karşı kaybedilen savaşı öğreniyorlar. Tek kullanımlık malların artan insan tüketiminden beslenen modern ticari çıkarlar gezegenimizi mahvediyor ve film bazı cesur insanların onu durdurmak için ne yaptığını gösteriyor. Filmin güzel manzarası ve fantastik film müziği, gerçek bir sanat eseri yaratmak için güçlü bir mesaj veriyor ve duygularınız seyahat macerasıyla karışıyor.

image 3
IMDb Puanı 7.6

180 South fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

3) ŞİMDİ YA DA ASLA (2007)

Ölümcül iki hasta bir kanser servisinden kaçar ve ölmeden önce yapılacaklar listesi ile bir yolculuğa çıkarlar.

Bucket List, bir göz yaşartıcı ve daha da önemlisi, seyahat etmek de dahil olmak üzere, kovayı vurmadan önce yapmak istediğiniz her şeyi yapmanız için size ilham verecek bir filmdir. Film bize hayatın çok kısa olduğunu ve sonuna kadar eğlenmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

image 5
IMDb Puanı 7.4

Şimdi Ya Da Asla filminin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

4) ENCOUNTERS AT THE END OF THE WORLD (2007)

Film yapımcısı Werner Herzog, kıtanın güzelliğini yakalamak ve orada yaşayan karakterleri araştırmak için Antarktika’daki McMurdo İstasyonu’na gider.

Dünyanın Sonundaki Karşılaşmalar filmi, Antarktika’da yaşayan insanlar ve hayvanlar hakkında kareler göreceğiniz inanılmaz güzel ve eğlenceli bir film. Ulusal Bilim Vakfı araştırma istasyonunda çalışan kişilerin çoğu daimi dünya gezginidir

image 7
IMDb Puanı 7.7

ENCOUNTERS AT THE END OF THE WORLD filminin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

5) ÇÖLDEKİ İZLER (2013)

Genç bir kadın dört deve ve sadık köpeği ile Batı Avustralya çöllerinde yürüyüşe çıkar.

Mia Wasikowska, dört deve ve bir köpekle Batı Avustralya’nın nefes kesen manzarasını dolaşır. Tek başına yapılan bu yolculukta dünyanın en güzel manzaralarını görmüş ve benzersiz çöl deneyimini yaşamış kadar olacaksınız.

image 9
IMDb Puanı 7.2

Çöldeki İzler filminin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok