Sümmes Sebila Yesserahu Anlamı ve Fazileti Nedir?

Summes Sebila Yesserahu Anlami

Şans Duası ( SÜMMES SEBİLA YESSERAHU )

Şans Duası: Şansın açılması ve işlerinizin rast gitmesi nedeni ile Rabbimize yönelip el açarak gönülden ve samimi bir şekilde dualar ederiz. Şans ve kısmetin açılması için günlük düzenli okunması gereken pek çok dualar vardır.

Rabbimiz samimi ve gönülden yakaran kullarının dualarını kesinlikle geri çevirmez. Şansın açılması için okunacak dualardan bir tanesi olan bu tesirli duayı günlük hayatımızda karşılaştığımız zorlukları aşmak şansımızın devamlı olması için dilimizden düşürmememiz gereken bu dua” SÜMMES SEBİLA YESSERAHU.’’

Bu kısacık duayı ezberleyerek müşkül anımız da 3-5-7 sefer okumamız yeterlidir. Bu tesirli duanın okunması gereken belli olan bir sayısı olmamaktadır. Günlük yaşamımız da zikir olarak sürekli okuyabiliriz. Örnek olarak, yolların açılması ve gideceğimiz yere çarçabuk, sağ salim ulaşmak için okunur. Konuklarımız gelecek, hazırlığımızı zamanında yetiştirmek için, devlet dairelerinde işlerimizin kolaylıkla hallolması için ve şansın bizimle olmasını gerektiren birçok durumlar da okunabilen bir duadır.

Ancak bazı dileklerde okunmaz, bu dileklerde sevgilim beni daha çok sevsin, sevdiğimden devamlı haber alayım, sevgilimle hemen evleneyim şeklinde dilekler için kesinlikle okunmaz. Bu tesirli dua yalnızca dünya hayatında işlerin kolay ve rast gitmesi için okunur.

Şans Rızık Başarı Ve Servet İçin Okunacak Dualar Ve Ahiret Ve Dünya İçin Servet Anahtarı Olan Dualar

“Ve atakum min kulli ma se’eltumuh, ve in teuddu ni’metallahi la tuhsuha, innel insan ele zalumun keffar” ( Kuran- ı Kerim 14: 34)

La ilahe illallahü vallahü ekber subhanallahi vel hamdu lillahi ve estağfirullah’ellezi la ilahe Hüvel evvelü vel ahiru vez zahiru vel batınu ve hüve bi külli şey’in alim.

Vellezine cahedu fina le nehdiyennehum subulena ve innallahe le meal muhsinin (Kuran-ı Kerim 26: 69) bu dualar okunmalıdır.

Şans Duası

Şansınızın olmadığını düşünüyorsanız, planladığınız işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, kısmetinizin kapalı olduğunu düşünüyorsanız, kısmetini bağlanmışsa, mutsuz ve üzgünseniz aşağıdaki duayı okumayı kendinize alışkanlık haline getirin. Çok kısa sürede ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz.

Allahümme ya rabbi bi cahi sahıbilvesıleti seyyidina ve nebiyyina ve habibina ve kurrati uyunina ve nuri ebsarina habibike Muhammedinil Mustafa ve rasulikel mürteda ve nebiyyikel mücteba havil halena ila ahsenil hali ya muhavvilel havli vel ahval.

Rızık Büyütmek İçin Salavat-ı Nurul Envar

Her farz namazından sonra bir defa okunur. Şans getiren bir salavatdır.

“Allahümme salli ala nuril envar” ve sirril esrar” ve miftahi babi’l ethar, ve ashabihil ahyar. Adede in’amillahi ve ifdalih”

Bu selavatın faydaları

“Servet büyütebilirsiniz” geçim darlığı çekenler okursa rızıkları artar, istekleri ve niyet ettikleri dileklerine kolaylıkla kavuşabilirler. “ Savat-ı Nurul Envar” her farz namazından sonra bir kez okunur ve şans getiren bir salavatdır.

Hem Kısmet Hem Şans Duası

Kısmetin ve şansın devamlı açık olması için, 2 rekat hacet namazı kılındıktan sonra ‘’1000 defa La İlahe İllalah Ya Hayrel Halas Muhammedurresulullah Ya Hızır İlyas’’denir. Daha sonra 1000 defa, Şad Şeydali Ya Ruha Evredin Ya Ruh Bi İzzeti Baruh.’’Okunur.

Bu Ayet-i Kerime’yi abdestli veya abdestsiz her gün okumayı vird edinen (alışkanlık haline getirenin), işleri yoluna girer. Tehlikeli bir durumla karşılaşmanız , korku veya sıkıştığınız zamanlarda sürekli okuyunuz.. Gözlerinizle inanamayacağınız şeylerin vuku bulduğuna şahit olacaksınız. Dua olarak zikredilen bu Ayet çok tesirlidir. İhlas ile okumaya önem gösteriniz.

Allah bütün dualarımızı kabul etsin.

Ayet Olan bu Duanın Okunuşu ve Anlamı

ثُمَّ السَّبیلَ یَسَّرَهُ

Summes sebîle yesserah (yesserahu)

Zor durumda kaldığında,maddi ve manevi kapıların kapandığında Rabbine  bu Âyet-i Kerimle dua et.

https://www.high-endrolex.com/36

İşlerin açılması,zor işlerin yolunda gitmesi,ilişkilerin düzelmesi,başarılı ve kısmetli olmak için her e n az veya okunabilidği kadar  okunur.

İnşallah seni en kısa zamanda  kurtaracakdır.

Abese  süresi 20 nci Âyet-i Kerim

Abdestli veya abdestsiz hergün okumayı vird edinenin işleri yoluna girer tecrübe edilmiş zikirlerdir.Günde hiç olmazsa 7 kere okunmalıdır.BİRDE ANLIK OKUMALARI vardır anlık etkiler için.bu sabır işidir” Sümmes sebila yesserahu.”

“Summes sebîle yesserahu.”

ثُمَّ السَّبیلَ یَسَّرَهُ
Manası:Sonra ona, doğumunu, seçeceği yolu, mutluluğu, hidayeti, çevresinden yararlanmayı kolaylaştırdı.”

Okuyabildiğiniz kadar okuyun..

Abese Suresi  

Summes sebîle yesserah Abese süresinin 20. Ayetidir.

  • Anlamı ise;  “Sonra onu yola kolaylaştırdı” dır.

Abese Suresi 30. Cüzde yer alan bir suredir daha fazla bilgi verelim.

Abese Suresi nedir?

  • 30. cüzde yer alan ve Kur’an’ın 80. suresidir.
  • Abese Suresi 42 ayetten oluşmaktadır.
  • Mekke’de indirilmiştir.
  • Abese” yüzünü ekşitmek anlamına gelir.  
  • İtikat peygamberlik, Allah’ın kudreti ve kıyamet halleri konuları bu surede geçer.

İslam dininde aklın önemi nedir?

  • İslam dininde akıl çok önemli yer alır. Akıl ve bilimin bu kadar önemli olduğu bir din, tüm dünyada tam tersi olarak bilinmektedir. Çünkü insanlar bazı din adamı görünümlü kişilere inanmakta ve aklını kullanmamaktadır.
  • Bunun yanı sıra devletler de dini kullanarak kendi siyasi görüşlerine alet etmektedir. Olmayacak şeylerde fetvalar vererek dini istedikleri alana çekmeye çalışmaktadır.  
  • Bizim iyi bir Müslüman olarak yapmamız gereken aklımızı ve vicdanımızı dinleyerek Kur’an rehberliğinde davranmak, iman ve ibadet etmektir.  

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

1 Yorum

Sümeyye Duasever  -  Ekim 12, 2022 / 1:08 pm

Allah dualarınızı eksik etmesin.

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok