Almanya Hasta Bakıcı Maaşları 2022

almanya hasta bakici maaslari

Hasta bakıcı; ameliyat ya da herhangi bir kaza sonucu bakıma ihtiyaç duyan yaşlı,
yatalak veya kendi bakımını karşılayamayan bireylere refakat eden kişilerdir.
Doktorların hastaya verdiği ilaçları düzenli kullanmasında, kendi ihtiyaçlarını gideremeyen hastalara ihtiyaçları durumunda yardımcı olmak gibi belli başlı görevleri vardır. hasta bakıcılar bu konularda eğitim almış, yetkinlik kazanmış ve belli bir sertifikaya tabi tutulmuş bireylerdir. bir çok sağlık personelinde istenildiği gibi Almanya’da da hasta bakıcı olmak için belli koşullar bulunmaktadır. bunlar sağlık ya da üniversite diploması, en az B1 derecede Almanca bilmek gibi belli başlı şeylerdir.

Hasta Bakıcıların Genel Görevleri Nelerdir?

hasta bakıcıların genel görevleri arasında hastanın tuvalet ihtiyacını karşılamak,hastanın üstünü değiştirmek,eğer hasta ilaç vb. gibi tıbbı tedavi alıyorsa saatlerine uygun şekilde ve miktarda ilaç vermek ve hastanın psikolojik sıkıntı halinde olması durumunda hasta yakınlarına bu durumdan bahsetmek gibi belli başlı görevleri vardır.

Almanya’da Hasta Bakıcı Maaşları Nedir?

Nüfusun giderek çoğaldığı Almanya da hasta bakıcı ihtiyacı da epey bir artmış durumda. meslek tercihinde çoğu kişinin listesinde olan hasta bakıcılık Almanya da da ilk sıralardadır.

Almanya’daki yasalara göre, başlangıçta ücret 2 bin ile 2 bin 500 Euro arasında değişmektedir. daha sonrasında maaş 3 bin Euro’ya kadar çıkabilmekte ve Mesailerle birlikte maaş daha da yükselebilmektedir. Ayrıca lisans mezunları normal hasta bakıcılara göre kat ve kat daha kazanabilmektedir. Ayrıca hasta bakıcılığı mesleki eğitimini aldıktan sonra bir hasta bakıcılığı mesleki eğitim öğrencisi; ayda 1.040 ila 1.200 euro arasında para almaktadırlar. Diplomalı sağlık ve hasta bakıcılarının başlangıç maaşı 2.500 euro civarında. İş tecrübesine göre de maaş durumu artabilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

1 Yorum

Popüler Yorumlar

Hasta bakım işleri ile biraz ilgilenmemek istiyorum çalışmayı duşunyorumda

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Hasta bakım işleri ile biraz ilgilenmemek istiyorum çalışmayı duşunyorumda

Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok