Maldivlere Yolculuk | Maldivler Gezilecek Yerler

maldivlere-yolculuk

Maldivlerde 1200’ü aşkın ada bulunmaktadır. 280 adada yerleşke, 80 adada ise sadece oteller için ayırılmış adalardır. Otellere ayrılmış adalara sadece müşteriler gidebilir. Maldivler halkının %98’i Müslümandır.

Beyaz kumları, masmavi denizi, palmiye ağaçlarıyla doğa harikası bir yer olan Maldivlere yolculuk . Maldivler gezilecek yerler hakkında bilgilerimizi aktaracağız. Maldivlere yolculuk keyfi. Maldivlere Ne Zaman Gidilebilir? Mercan Adaları

Maldivler Hakkında Bilgiler

Seyahat ipuçları almak için bizleri takip edebilirsiniz. Resmi adı Maldiv Cumhuriyetidir. Başkenti Male olan ve kullanılan para birimi Maldiv Rufiyasıdır. Resmi dili Dhievhi’dir ancak çoğunluk olarak İngilizce konuşulmaktadır.

Maldivlerde 1200’ü aşkın ada bulunmaktadır. 280 adada yerleşke, 80 adada ise sadece oteller için ayırılmış adalardır. Otellere ayrılmış adalara sadece müşteriler gidebilir. Maldivler halkının %98’i Müslümandır.

Türkiye’den 8 saatlik bir uçuş süresi kadar uzakta olan Maldivlere gitmek için vize gerekmiyor. Pasaportunuzla seyahat edebilir ve konaklayabilirsiniz. Pasaport başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgi için sayfamıza göz atabilirsiniz.

Maldivler’de Gezilecek Yerler Önerileri

National Museum (Ulusal Müze)

Sultan Parkı içeresinde yer alan bu müzede, okyanustan çıkarılan mercanlar özel sandıkların içinde sergilenmektedir. Müze 09:00-17:00 arasında ziyaretçiler için hizmet vermektedir.

Tsunami Anıtı

Tsunami anıtı, Endonezya’da meydana gelen Tsunami felaketinde hayatını kaybedenlerin anısına yapılmıştır. Okyanus kenarında bulunan anıtta tsunamiden etkilenen adaları temsil eden 20 küre vardır. Ortasından geçen çubukta ise hayatını kaybeden insanların isimleri yer almaktadır.

Victory Batık Gemisi

Dalış yapmak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biri olan Victory batık gemisi, pek çok deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Gemiye yapılan dalışlar ile; gri köpek balıkları, deniz kaplumbağaları ve yarasa balıkları gibi pek çok canlıyı gözlemleme şansı yakalayabilirsiniz.

Bathala Adası

El değmemiş doğaya sahip bu ada, yumuşacık ve incecik kumlara sahip plajları ile Maldivler’in en gözde yerlerinden biridir. Male şehrinden kalkan deniz uçağı ya da sürat tekneleri ile ulaşım sağlanan bu adada dingin ve huzur dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

Duniye Spa

Terapistler tarafından yapılan masajlar sırasında masmavi denizi izleyerek hem vücudunuzu hem ruhunuzu rahatlatmak isterseniz burası tamda aradığınız yer. Masmavi denizin üzerine kurulu bungalovların içinde harika bir terapi alanı sizi bekliyor.

spa
spa

Mercan Adaları

UNESCO tarafından koruma altına alınan mercan adalarını muhakkak görmenizi öneriyoruz. Buradaki dalış ve gözlem turlarına katılarak, Maldivlerin büyüleyici su altı dünyasını keşfedebilirsiniz.

Mercan Adaları
Mercan Adaları

Maldivler’de Ne Yenir, Ne İçilir?

Maldiv yemekleri, deniz ürünleri ve balık bakımından oldukça çeşitli bir mutfağa sahiptir. Popüler yemekleri ise;

  • Garudhiya (balık suyu, pirinç, limon ve soğan ile yapılan bir yemek türü)
  • Mas huni
  • Fihunu mas (Mangal ateşinde pişmiş balık)
  • Bajiya (İçinde balık ve hindistan cevizi bulunan bir börek çeşidi)
  • Gulha (Tütsülenmiş balık ile doldurulmuş yuvarlak börek)
  • Kememia (yufkaya sarılıp, yağda kızartılan balık köftesi)
  • Kulhi boakiba (baharatlı bir balık köftesi) adlı yemeklerdir.

Maldivlere Ne Zaman Gidilebilir?

Maldivler’de gezilecek yerler ve popüler yemekleri hakkında bilgilere değindikten sonra merak edeceğinizi düşündüğümüz seyahat zamanı konusunda değinecek olursak; muson yağmurlarına yakalanmak istemeyen seyahat severler için en uygun zaman dilimi, Aralık ile Nisan ayları arasıdır. Mayıs ve Kasım ayları arasında Maldivler’de sıklıkla muson yağmurları görülmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok