Tatil dönüşü hangi ülkeden ne hediye alınır?

hediye

Yurtdışı seyahatlerinizde anı olarak ne tarz hediyeler alınır? Dediğinizi duyar gibiyiz. Bilinen ülkelerden sizlere biraz ipuçları vermek istedim. Özellikle Brezilya ve İran’da pek çok hediye alabilirsiniz. İsterseniz yazımıza geçelim.

Çin-Çay Seti

Eski zamanlardan beri çay kültürü dünyaya Çin topraklarından yayılmıştır. Çin’e gittiğinize üzeri farklı motiflerle işlenmiş farklı çay takımlarından satın alabilirsiniz. Ayrıca yeşil çay, mistik çaylar, aromatik çaylardan da satın alıp yeni aldığınız çay takımı ile birlikte güzel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

İngiltere-Cadbury’s Markalı Çikolata

Birçok kişi İngiltere’ye gideceklere mutlaka bu çikolatadan sipariş etmiştir. İngiltere’nin bu popüler çikolatalarını satın alıp evdekilere ya da arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz.

Almanya-Bira Bardağı

Almanya’nın hemen hemen nerdeyse bütün kentlerinde büyük ve gösterişli bira bardakları satılmaktadır. Tatil dönüşünde bu bardaklar farklı bir hediye olabilir.

Fransa-Macaron

Aslında herkes Fransa’ya özellikle Paris’e gittiğinde ya anahtarlık alır ya da tercihini Paris yazılı çantalardan kullanır. Ancak ağızda tatlı bir tat olsun diye hazır gitmişken macaron almanız alternatif hediye seçenekleri arasında olacaktır.

cüzdan
hediye

Fas-Seramik

Herkes el yapımı ve süslü seramik objeleri ve ürünlere bayılır. Şayet Fas’a giderseniz dönüşte seramik hediye etmek yüzleri güldürecektir.

Rusya-Dekoratif Kutular

Rusya’ya gittiğinizde farklı bölgelerde Rus kültür ve mimarisine ait motiflerle zenginleştirilmiş cilalı dekoratif kutular en iyi hediye seçeneklerinden biridir.

Hollanda-Peynir

Hollanda deyince akla ilk önce peynir gelir. Hollanda’nın taze ve çeşit çeşit peynirler satan dükkânlarından birine girip istediğiniz peynirlerden satın alabilirsiniz.

İspanya-Flamenko Kıyafetli Biblolar

Flamenko kıyafeti giymiş kızlar, Flamenko dansı yapan çiftler, zil ve kastanyet ile oynayan kızlar bunların hepsinin bibloları İspanya’da satılıyor. Bu tarz biblolar ev süslemelerinde çok yakışacak akılda kalıcı bir hediye olacaktır.

Brezilya-Kahve

Brezilya’da aslında hediye için çok fazla alternatif bulunuyor. Popüler futbol takımlarının orijinal formaları, Amazon yerlilerinin yaptıkları ağaçtan oyma figürler ve elbette ki kahve hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Brezilya’dan mis kokulu kahveler alıp sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

İran-El Sanatları

İran halısının ününü bilmeyen yoktur. İran halısının dışında farklı objelerin üzerine baskısı yapılmış birçok hediyelikler burada mevcut. Eşarpların üzerine yapılan işlemeler, İran kültürüne özel oymalar ve daha nice ürün hediye olarak düşünülebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok