Grup Gezisi Planlamadan Önce Bilmeniz Gereken 6 İpucu

tayland-sokaklari

Grup gezileri, şimdiye kadarki en iyi veya en kötü gezi türü olabilir. Seyahat arkadaşlarımızla bağ kurduğumuz ve gelecek yıllar boyunca grup gezisini hatırladığımız hayatımızın en harika zamanlarından biri olabilirler. Diğerleri, şey… pek değil.

Grup olarak seyahat etmek, iç şakalar, harika hikayeler, nasıl seyahat edileceği hakkında daha fazla şey öğrenmek ve bolca gülmek anlamına gelebilir.

Ne yazık ki, genellikle daha kesin planlama ve çok fazla organizasyon içerir , bu da gerginliğe, kararsızlığa ve kötü planlamaya yol açabilir.

Grup seyahatini seviyoruz ve bu yüzden mümkün olan en iyi grup gezisini planlamanıza ve bunu harikalardan biri yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz!

Bir olsun sömestri gezisi , arkadaşlarıyla bir parti tatil, bir grup yürüyüş gezisi veya bir festivale katılıyor , bir sürü bir grup seyahat planlaması yaparken dikkate alınması gereken .

image 4

BİR (VEYA İKİ) LİDERİNİZ OLSUN

İdeal bir dünyada, bir grup gezisi gibi bir grup gezisi düzenleyebilirsiniz. Ancak gerçekçi olarak, planlamanın nasıl ilerlediğini ve daha sonra ne yapılması gerektiğini bilen kişi olmak için bir veya iki grup lideri atamak en iyisidir.

Bir kişinin lider olması biraz fazla görünüyorsa, grup gezisinin farklı yönlerinden sorumlu farklı kişiler de olabilir. Örneğin, konaklama için bir kişi, araştırma faaliyetleri ve yapılacak şeyler için bir kişi vb. Nihai seçimler üzerinde grup olarak hala tartışabilir ve anlaşabilirsiniz, ancak bu, işin tek bir kişi tarafından yapılmadığı anlamına gelir. her şey aslında organize olur!

Grup üyelerinizin güçlü yanlarına oynayın. Eğer planlamayı seven biri varsa, bırakın yol göstersinler (tabii ki yardım isterlerse onları destekleyin!) ve hepiniz kararsızsanız, bir karar verici atayın veya karar verme yönteminiz olsun. Tüm bunları en baştan sıralamak ve tatildeyken nasıl bir şeyler yapacağınızı düşünerek zaman kaybetmemek daha kolay!

tayland

BİR BÜTÇE ÜZERİNDE ANLAŞIN

Grup gezisi planlamasının en zor noktalarından biri genellikle bütçedir, çünkü insanlar seyahat ederken ne kadar para harcamayı sevdikleri konusunda çok farklı fikirlere sahip olabilirler.

Bu yazımıza göz at!

Grup olarak seyahatiniz için bir bütçe üzerinde anlaşmalı ve buna bağlı kalmalısınız .

Konaklama gibi seyahat ihtiyaçları için maksimum bütçe, grup gezisi için ödeme yapmak söz konusu olduğunda hiç kimse için sürpriz olmayacağı anlamına gelir! Tabii ki, bazı deneyimler isteğe bağlı olabilir, böylece grup üyeleri katılmak isteyip istemediklerine karar verebilir, ancak bunun da açık olduğundan emin olun.

Grup olarak seyahat ederken, özellikle kendi yiyecek ve içeceklerinizi satın alabileceğiniz ve birlikte yemek pişirebileceğiniz konaklama yerlerinde kalıyorsanız, ortak bir pot paraya sahip olmayı düşünün. Yolda faturaları nasıl bölüşeceğinizi sürekli olarak çalışmaktan daha kolay olacaktır.

yurtdışı

ÖNCE UÇUŞ REZERVASYONU YAPIN VEYA SEYAHAT EDİN

Uçuş veya kara taşımacılığının fiyatı, seyahat tarihi yaklaştıkça büyük ölçüde artabilir, ayrıca büyük bir grup için yer bırakmadan boşluklar doldurulabilir.

Bir grup gezisi planlarken , en iyi fırsatları almak için seyahatinizi erken ayırdığınızdan ve tüm grup için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Tren veya karayolu taşımacılığı ile seyahat ediyorsanız yararlanabileceğiniz bir grup ücreti olup olmadığını kontrol edin .

Havaalanından konaklama yerinize nasıl gideceğiniz ve nasıl dolaşacağınız gibi ayrıntıları hesaplayın. Araç kiralamaya değer mi? Eğer öyleyse, minibüsler ve daha büyük araçlar hızlı bir şekilde rezervasyon yapma eğiliminde olduğu için erken binmeniz gerekebilir.

ALTERNATİF KONAKLAMAYI DÜŞÜNÜN


Bir grup gezisi planlarken nerede kalacağınızı seçmek büyük bir karardır ve seyahat deneyiminizde büyük bir fark yaratabilir.

Konaklama için otellerden daha fazlası vardır ve aslında, her şey dahil bir tatil deneyiminin peşinde değilseniz, bir grup için mutlaka en iyi seçenek değildir.

Bir apartman dairesinde veya evde grup olarak kalmak, size grup yemekleri pişirme ve küçük bir otel odasına tıkılıp kalmadan birlikte takılma şansı verir! Ayrıca bazı harika evlerde ve otellerden daha uygun fiyatlarla kalabilirsiniz.

seyahat
seyahat

PLANLARI ORGANİZE ETMEK VE ÖDEME ALMAK İÇİN BİR YERİNİZ OLSUN


Tüm grup gezisi üyelerinin grup gezisi planına erişebileceği merkezi bir yere sahip olmak, herkesi bilgilendirmenin anahtarıdır. Bir grup seyahat planlayıcısı, herkesin ne olduğu ve ne yapmaları gerektiği konusunda aynı sayfada kalmasına yardımcı olacaktır.

Daha da iyisi, ödemeleri kabul etmek ve ihtiyacınız olan kişiye ödeme yapmak için bir ödeme sistemi kullanın ve kimin kime ne borçlu olduğunu çözme zahmetinden kurtulun. WeTravel ile seyahatinizi ücretsiz olarak oluşturabilir , diğer grup üyeleriyle paylaşabilir ve sadece birkaç kolay adımda grup ödemelerini tek bir merkezi yerde düzenleyebilirsiniz .

Herkesi güzergah ve grup seyahat planına katılmaya teşvik edin. İletişim, harika grup gezisi planlamasının anahtarıdır.

BAZI AKTİVİTELERİ ÖNCEDEN PLANLAYIN


Seçtiğiniz destinasyonda yapılacak en önemli şeylere bir göz atın ve özellikle büyük bir grupsanız, bazı aktiviteleri önceden planlamayı düşünün.

Yapmak istediğiniz turlar varsa grup indirimi alabilirsiniz . Bazen, belirli sayıda insandan daha fazlasına sahipseniz kesinlikle önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir ve grubun gerçekten yapmak istediği bir şeyi kaçırmak utanç verici olur çünkü yeterince erken rezervasyon yapılmamıştır!

Yine de her saniye veya her gün planlama konusunda çok hırslı ve hevesli olmayın, bazen en iyi şeyler tesadüfen olur ve tatilinize stres eklemenize gerek yoktur!


Sırf grup olarak seyahat ediyor olmanız, her zaman birbirine yapıştırılmanız gerektiği anlamına gelmez. Herkesin görülmesi gereken şeyler veya yapılması gereken faaliyetler hakkında farklı fikirleri olacaktır.

Bir fikir birliğine varamazsanız, herkesin yapmak istediği şeye göre bölün. Bir grup günü kumsalda geçirmek isterken diğeri müzeye gitmek isteyebilir.

Ve gerçekten yapmak istediğiniz bir şey varsa ve başka kimse yapmıyorsa, bir grup gezisi sırasında kendi başınıza gitmekten korkmayın. Bu senin de tatilin, o yüzden pişmanlık duymadan eve git!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız(Henüz Derecelendirme Yok)
Loading...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok